Yurtta Barış, Dünya'da Barış (Atatürk)

MELETLİLER 

 

kitap

Doğukaradeniz Bölgesi'ni Ortakaradeniz Bölgesinden ayıran Melet Irmağı'nın yukarı havzasına ''Melet'', burada yaşayan halka da ''Meletliler'' denir.

2011 yılında birinci baskısı yapılan ''MELETLİLER'' öykü kitabı 13x19 cm boyutlarında, 304 sayfa ve 18 öyküden oluşmaktadır.

Kitap, 1856 dan bu yana yörenin kültürü, doğası ve yaşanan bazı olayları öykülendirilerek anlatılmaya çalışılan bir denemedir..

:aydinaltunoz@outlook.com

Yazarın Özgeçmişi

Aydın Altunöz

 

1949 yılında o zamnki adı Gebeme Nahiyesi olan Ordu ili Mesudiye ilçesi Topçam Beldesi merkez mahallesinde doğmuşum. İlk ve orta okul öğrenimimi Ordu ilinin Gölköy İlçesinde tamamladıktan sora Giresun İlköğretmen Okulu'nu 1965 yılında bitirdim. Bir yıl İlkokul öğretmenliği yaptıktan sonra Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Matemtik bölümü sınavlarını kazandım.

Ağrı Doğubeyazıt Lisesi, Ağrı Ağrı Naci Gökçe Lisesi, Ordu Lisesi ve Giresun Öğretmen Lisesi matematik öğretmeni olarak çalıştıktan sonra 1978 yılunda Milli Eğitim Bakanlığı Özlük İşleri Genel Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atandım. 1980 yılında değişen siyasal iktidar kararıyla önce YAYKUR Plan. Prje Öğ. Değer. Bşk. Şube Müdürlüğüne; ardından Cebeci Ortaokulu, Ankara Battalgazi Ortaokulu, aynı yıl Abidinpaşa Lisesi Matematik öğretmenliğine nakledildim.

1987 yılında Ankara Kız Lisesi'nden istifa ederek devlet görevinden ayrıldım. 5 yıl özel eğitim kurumlarında matematik öğretmeni olarak çalıştıktan sonra Ankara Bala Avşar İlköğretim Okulun'da yeniden devlet görevine girdim. Kısa bir süre Ankara Etimesgut Lisesi'nde Müdür yardımcılığı yaptıktan sora Ankara İncesu Lisesi'ne, son olarak da Ankara Kaya Beyazıtoğlu Lisesi'nde  görev yaptım. 1996 yılında emekli oldum.

Bu hızlı yaşam içinde İlkokul öğrencileri için 'Tam Öğrenme Ansiklopedisi', 'Yardımcı matematik' kaynak; Lise öğrencileri için 'Matematik 1', 'Matematk 2' ve 'Geometri 1, Geometri 2' ders kitaplarını yazdım.

Çok sevdiğim Ordu ilini heykel sanatının güzellikleriyle süslemek için Ordu Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu yapımcısı - koordinatörü olarak görev aldım. İletişim çağına uyum sağlayabilmek için sanat, siyaset, gezi, eğitim ve fotoğraf ile ilgili birikimlerimi, oluşturduğum www.apolitize.com sitesinde yayınlıyorum.

 

 

 

 

 

  • Savaş yapmayın, Sanat yapın...

  • aysun

    Heykeltraş:Doç.Dr. Aysun Altunöz

  • malkhaz
    Heykeltraş:Ivane (Malkhaz) Tsiskadze Tbilisi