YURT İÇİ GEZİLER

 

 

 

Erzurum - Van

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini gezme kararı aldığımızı açıkladığım zaman şöminenin yakınında otura orta yaşı çoktan aşmış, yaşlılığı bir türlü kabullenemeyen okul arkadaşım biraz da sevecenliğine sertlik katarak “Aklını mı kaçırdın?” diye sözümü kesti.
Devamı için tıklayınız ... 

Van

Muş il merkezini şöyle çarçabuk gezdikten sonra, öğle yemeğimizi Tatvan'da yeme kararı alıp yola devam ettik. Asfaltlama çalışması yapılan yolda ilerlerken, dikiz aynasıda gördüğüm olağan dışılıktan irkilip, kenara yaklaşarak durdum.
Devamı için tıklayınız ...

Doğubayazıt

Gençliğin verdiği güvenle bakıyordum her tür soruna. Emek verince, kararlılıkla çalışınca çözümlenemeyecek sorunun olmayacağına inanıyordum. Böyle bir heyecanla ikinci kez başlamıştım göreve.
Devami için tıklayınız ...

Altunoluk

Altınoluk Edremit Körfezi'ne bakan yamaçlardaki zeytinliklerin yerine, yere yatırrılmış çok katlı apartmanlar gibi sıralanan yazlık evlerin arasından geçerek Kazdağları'nın eteklerindeki pililerin arasına sıkıştıkrılmış gibi duran Altınoluk'a gelince İsviçre'deki ortaçağdan kalma Stein am Rhein'ı anımsadım.
Devamı için tıklayınız ...

Güneydoğu Anadolu

Bazı siyasetçilerin 'Türkiye büyük ülkedir.' dediklerinde, hangi kapsamda konuştuklarını anlamakta güçlük çekiyordum. Sınırların çevrelediği alanı mı, bu sınırlar içinde yaşayanların sayısını mı, yoksa ekonomik sosyal, kültürel ya da siyasal gücünü mü anlatmak istediklerini ayırt edemiyordum.
Devamı için tıklayınız ...

Gezinin Halfeti bölümü için tıklayınız ...
Gezinin Harran bölümü için tıklayınız ...
Gezinin Mardin bölümü için tıklayınız ...
Gezinin Nemrut Dağı bölümü için tıklayınız ...
Gezinin Urfa bölümü için tıklayınız ...

 

 

ÇAMAŞ

1970 ile 1980 yılları arasında Türkiye'de yaşanan toplumsal olayları anlamak için Ordu'nun göz bebeği sayılan Fatsa'yı bilimsel açıdan iyice araştırıp incelemeye çalışanların Çamaş'tan başlamaları gerekir.
Devamı için tıklayınız ...

Çanakkale - Bozcaada 2018

Ercan 'Hadi adaya gidelim' deyince, bir yolu bir de koşulları düşündüm. Pek de akıllı bir öneri olmadığını anladım ama gezi olunca duygularıma birazcık öncelik tanıdım ve mart ayının serin sabahlarından birinde Ankara'dan yola çıktık.
Devamı için tıklayınız ...

 

  •  

Yurt Dışı Geziler