Tansiyonun yüksek ise kapıya yakın dur...

İtalya Rapallo 2014

 

Seyahat ederken otobanı tercih etmememizin birçok yararını gördük sayılır. Bunlardan birisi de Rapallo'yu keşfetmemiz oldu. Genova'nın 40 km doğusunda küçük, temiz ve düzenli tipik İtalya kasabası  olan Rapallo öteki şehirlere göre biraz daha güven vericiydi.

Son taşkını 1. Dünya Paylaşım Savaşı’na başlarken yapan Boate deresinin ıslah edilmiş yatağına kurulmuş olan Camping Rapollo’yu bulmamız zor olmadı. Kamp yerinin en şirin yerine çadırımızı kurarak fotoğraf makinemizi de yanımıza alıp şehir merkezine yürümeye başladık.

Camping Rapollo

Daha çok dikkatimi çeken şehrin hemen bitişiğindeki çevresi yüksek demir çitlerle çevrili golf için ayrılmış alan ile pahalı lüks yatlar için ayrılmış marina oldu.

     

Denize girilebilen küçücük sahilindeki her yer ya satıcılar, ya güneşlenenler, ya yüzenler, ya yiyip içenler ya da gezenler için özenle düzenlenmişti. Tertemiz meydan ise süs bitkileri ile devasa heykellerle süslüydü.


Rapallo’da bir gece konakladıktan sonra Genova’ya ve otobana girmeden dağları ve dereleri aşarak Aiva’ya oradan da Milano’ya ulaştık.

Gezinin Courmayeur bölümü için tıklayınız ...
Gezinin Milano bölümü için tıklayınız ...
Gezinin Pisa bölümü için tıklayınız ...
Gezinin Roma bölümü için tıklayınız ...

 

 • Savaş Yapmadan Gezebilirsiniz.

 • Yurt Dışı Gezilerim

 •  

  Avusturya

  Belarus

  Bulgarista

  Gürcistan

  İran

  İsviçre

  İtalya

  Macaristan

  Mısır

  Polonya

  Romanya

  Rusya

  Slovakya

  Sırbistan

  Surye

  Tayland

  Ukrayna

  Yunanistan