Tansiyonun yüksek ise kapıya yakın dur...

 

AVUSTURYA - Salzburg - Gschwanddt

2012

Kırmızı ışıkta durmak zorunda kallınca arkasından izlediğim otokaravan gözden kaybolmuştu. Fuschl Gölü çevresinde bulamayınca ileride biryerlerde kamping olabileceği düşüncesiyle çevresi ağaç kümeleriyle süslü yolda ilerliyordum. Yol kenarındaki otoparka yaklaşınca gördüğüm manzara karşısında gözlerim faltaşı gibi açıldı.

Wolfgangsee Gölü'nün kıyısına kurulmuş St Gilgen şehrinin içinden dağa doğru yükselen teleferik, çayırlar üzerinde havalanmaya çalışan yamaç paraşütçüleri, arkasında beyaz köpüklü iz bırakarak süzülen beyaz yelkenli kotralar; uçuşan irili ufaklı su kuşları, sarmaşıklarla bezenmiş tatil evleri ve arka sıralarda Alp Dağları bizi seyrediyordu...

19.06.2012 günü Birkenstrand Kamp Wolfgangsee'e ulaştığımızda hava koşulları tam istediğimiz gibiydi. Orta sınıf üzeri Alman ve Avusturyalıların otokaravanları arasına çadırımızı kurup yorgunluk çıkardıktan sonra çevreyi tanımak için gezmeye başladık.

Wolfgangsee Gölü'nde yüzen gezginleri görünce dayanamayıp palet ve gözlüklerimi aldıktan sonra tertemiz, mavi çarşaf gibi kıpırtısız duran göl suyuna daldım. Kamping çok kalabalık olduğundan duş, tuvalet ve banyo gibi ortak kullanım alanları kısıtlı hizmet sunmaktaydı. Gün boyunca birden fazla kullanmamızı engellemek için jetonla çalışan duşlar kullanıldığından, sabahın erken saatlerinde burayı terketme karar verdik.

    

Viyana'ya ulaşmak için 22 Haziran sabahı yola çıktığımızda göl kıyısındaki yerleşim yerleriyle dağ eteklerindeki çiftlik evleri (fotoğraflarını çekebilmemiz için olacak) solgun güneş ışınları altında sessizce bizi beklemekteydi...

 

Anasayfaya Dön

 

 • Savaş Yapmadan Gezebilirsiniz.

 • Yurt Dışı Gezilerim

 •  

  Avusturya

  Belarus

  Bulgarista

  Gürcistan

  İran

  İsviçre

  İtalya

  Macaristan

  Mısır

  Polonya

  Romanya

  Rusya

  Slovakya

  Sırbistan

  Surye

  Tayland

  Ukrayna

  Yunanistan